VS-43CTQ100GSTRLP, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK
Product Attributes:
Part Number: VS-43CTQ100GSTRLP
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-43CTQ100GSTRLP Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
OPTOISOLATOR 4KV 2CH TRANS 8SOIC
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
TRIMMER 1K OHM 0.25W GW TOP ADJ
MOSFET P-CH 20V 450MA SC89-3
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
MOSFET N-CH 100V 7.7A DPAK
Product Specifications:
Mfr Part: VS-43CTQ100GSTRLPMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: Tape & Reel (TR)Series: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 20AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 40 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 VOperating Temperature - Junction: 175°C (Max)Mounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABVS-43CTQ100GSTRLP | Vishay | NHE Electronics