VS-43CTT100, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Product Attributes:
Part Number: VS-43CTT100
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-43CTT100 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE SCHOTTKY 50V 30MA DO35
TVS DIODE 64.1VWM 104VC 1.5KE
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO204AC
FIXED IND 470NH 420MA 1.17OHM SM
FIXED IND 2.2UH 435MA 950MOHM TH
Product Specifications:
Mfr Part: VS-43CTT100Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 20AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 40 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 VOperating Temperature - Junction: 175°C (Max)Mounting Type: Through HolePackage / Case: TO-220-3VS-43CTT100 | Vishay | NHE Electronics