VS-47CTQ020STRLPBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V D2PAK
VS-47CTQ020STRLPBF Images
Product Attributes:
Part Number: VS-47CTQ020STRLPBF
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V D2PAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-47CTQ020STRLPBF Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
THERMISTOR NTC 50KOHM 3890K 0402
FIXED IND 8.2UH 195MA 1.65OHM SM
FIXED IND 18UH 255MA 1.95 OHM TH
FIXED IND 4.7UH 10A 15 MOHM SMD
Product Specifications:
Mfr Part: VS-47CTQ020STRLPBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V D2PAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: Tape & Reel (TR)Series: -Part Status: Discontinued at Diode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 20AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 20 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 20 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABVS-47CTQ020STRLPBF | Vishay | NHE Electronics