VS-60CTQ035PBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB
Product Attributes:
Part Number: VS-60CTQ035PBF
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-60CTQ035PBF Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 3V 200MW SOD523
DIODE GEN PURP 800V 8A DPAK
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
FIXED IND 1.8UH 403MA 430MOHM SM
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOD80
MOSFET P-CH 30V 18A PPAK1212-8
Product Specifications:
Mfr Part: VS-60CTQ035PBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: Discontinued at Diode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 30AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 30 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 35 VOperating Temperature - Junction: 150°C (Max)Mounting Type: Through HolePackage / Case: TO-220-3VS-60CTQ035PBF | Vishay | NHE Electronics