VS-80APF06-M3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE GEN PURP 600V 80A TO247AC
Product Attributes:
Part Number: VS-80APF06-M3
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE GEN PURP 600V 80A TO247AC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
VS-80APF06-M3 Datasheet (PDF)
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323
MOSFET N-CH 60V 17A TO220AB
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 15A GBPC
MOSFET N-CH 200V 3.3A D2PAK
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: VS-80APF06-M3Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE GEN PURP 600V 80A TO247ACProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: TubeSeries: -Part Status: ActiveDiode Type: StandardVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 VCurrent - Average Rectified (Io): 80AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 80 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): 190 nsCurrent - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Through HolePackage / Case: TO-247-3Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°CVS-80APF06-M3 | Vishay | NHE Electronics