VS-80APF06PBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE GEN PURP 600V 80A TO247AC
Product Attributes:
Part Number: VS-80APF06PBF
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE GEN PURP 600V 80A TO247AC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
VS-80APF06PBF Datasheet (PDF)
TVS DIODE 7VWM 12VC DO214AC
IR RECEIVER - HEIMDALL PACKAGE -
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
TVS DIODE 110VWM 174VC DO214AA
FIXED IND 330NH 418MA 400MOHM SM
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: VS-80APF06PBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE GEN PURP 600V 80A TO247ACProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Type: StandardVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 VCurrent - Average Rectified (Io): 80AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 80 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): 190 nsCurrent - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Through HolePackage / Case: TO-247-3Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°CVS-80APF06PBF | Vishay | NHE Electronics