VS-80APF10PBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE GEN PURP 1KV 80A TO247AC
Product Attributes:
Part Number: VS-80APF10PBF
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE GEN PURP 1KV 80A TO247AC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
VS-80APF10PBF Datasheet (PDF)
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMC
FIXED IND 820UH 360MA 1.98OHM TH
DIODE ZENER 5.6V 1.25W DO214AC
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
DIODE GEN PURP 600V 130A SOT227
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: VS-80APF10PBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE GEN PURP 1KV 80A TO247ACProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Type: StandardVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 VCurrent - Average Rectified (Io): 80AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 80 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): 480 nsCurrent - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Through HolePackage / Case: TO-247-3Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°CVS-80APF10PBF | Vishay | NHE Electronics