VS-85HFL20S02, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE GEN PURP 200V 85A DO203AB
Product Attributes:
Part Number: VS-85HFL20S02
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE GEN PURP 200V 85A DO203AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
VS-85HFL20S02 Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 4.17V 500MW SOD80
IC REG LIN 2.8V 150MA TSOT23-5
FIXED IND 1UH 1.6A 115 MOHM SMD
MOSFET P-CH 60V 18.3A DPAK
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO214AC
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: VS-85HFL20S02Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE GEN PURP 200V 85A DO203ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: BulkSeries: -Part Status: ActiveDiode Type: StandardVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 VCurrent - Average Rectified (Io): 85AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: -Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): 200 nsCurrent - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Stud MountPackage / Case: DO-203AB, DO-5, StudOperating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°CVS-85HFL20S02 | Vishay | NHE Electronics