VS-ETF150Y65N, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - Modules, IGBT MOD 650V 201A 600W
Product Attributes:
Part Number: VS-ETF150Y65N
Manufacturer: Vishay
Description: IGBT MOD 650V 201A 600W
Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - Modules
VS-ETF150Y65N Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO214AA
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
MOSFET N-CH 30V 40A PPAK SO-8
Product Specifications:
MfrPart.: VS-ETF150Y65NMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: IGBT MOD 650V 201A 600WProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - IGBTs - ModulesPackage: BoxSeries: FRED Pt®PartStatus: ObsoleteIGBTType: NPTConfiguration: Half Bridge InverterVoltage-CollectorEmitterBreakdown(Max): 650 VCurrent-Collector(Ic)(Max): 201 APower-Max: 600 WVce(on)(Max)@VgeIc: 2.17V @ 15V, 150ACurrent-CollectorCutoff(Max): -InputCapacitance(Cies)@Vce: -Input: StandardNTCThermistor: YesOperatingTemperature: 175°C (TJ)MountingType: -Package/Case: ModuleVS-ETF150Y65N | Vishay | NHE Electronics