VS-HFA08TA60CSTRLP, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY GP 600V 8A D2PAK
VS-HFA08TA60CSTRLP Images
Product Attributes:
Part Number: VS-HFA08TA60CSTRLP
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY GP 600V 8A D2PAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-HFA08TA60CSTRLP Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE AVALANCH 1KV 1.3A TO277A
FIXED IND 10NH 600MA 80 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 195MA 2.11 OHM TH
FIXED IND 100UH 345MA 2.6 OHM TH
TVS DIODE 171VWM 274VC DO204AL
SCR DBL HISCR 600V 60A ADDAPAK
Product Specifications:
Mfr Part: VS-HFA08TA60CSTRLPMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY GP 600V 8A D2PAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: Tape & Reel (TR)Series: HEXFRED®Part Status: Discontinued at Diode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: StandardVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 8AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.2 V @ 8 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 600 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABVS-HFA08TA60CSTRLP | Vishay | NHE Electronics