VS-STD170M12MPBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, MODULE DIODE 1200V 170A MAGNAPAK
Product Attributes:
Part Number: VS-STD170M12MPBF
Manufacturer: Vishay
Description: MODULE DIODE 1200V 170A MAGNAPAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
VS-STD170M12MPBF Datasheet (PDF)
SENSOR REMOTE REC 40.0KHZ 32M
MOSFET N-CH 250V 2.1A 8SO
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 3.9A GBU
MOSFET N-CH 30V 60A PPAK SO-8
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: VS-STD170M12MPBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: MODULE DIODE 1200V 170A MAGNAPAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: BulkSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Type: -Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): -Current - Average Rectified (Io): -Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: -Speed: -Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: -Capacitance @ Vr, F: -Mounting Type: -Package / Case: -Operating Temperature - Junction: -VS-STD170M12MPBF | Vishay | NHE Electronics