VS-STPS30L30CGPBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D2PAK
Product Attributes:
Part Number: VS-STPS30L30CGPBF
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D2PAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-STPS30L30CGPBF Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 47V 410MW SOD123
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO220AA
DIODE AVALANCHE 50V 1.9A SOD57
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80
Product Specifications:
Mfr Part: VS-STPS30L30CGPBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D2PAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 15AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 460 mV @ 15 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 30 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABVS-STPS30L30CGPBF | Vishay | NHE Electronics