VS-VSUD200CH20PBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, MODULE DIODE 200A HALFPAK
Product Attributes:
Part Number: VS-VSUD200CH20PBF
Manufacturer: Vishay
Description: MODULE DIODE 200A HALFPAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-VSUD200CH20PBF Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
DIODE ZENER 38V 600MW DO220AA
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
THERMISTOR NTC 47KOHM 4090K BEAD
DIODE ZENER 3V 500MW SOD123
Product Specifications:
Mfr Part: VS-VSUD200CH20PBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: MODULE DIODE 200A HALFPAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: BulkSeries: *Part Status: ActiveDiode Configuration: -Diode Type: -Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): -Current - Average Rectified (Io) (per Diode): -Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: -Speed: -Current - Reverse Leakage @ Vr: -Operating Temperature - Junction: -Mounting Type: -Package / Case: -VS-VSUD200CH20PBF | Vishay | NHE Electronics