Y0059100R000J0L, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers, TRIMMER 100OHM 0.75W PC PIN SIDE
Product Attributes:
Part Number: Y0059100R000J0L
Manufacturer: Vishay
Description: TRIMMER 100OHM 0.75W PC PIN SIDE
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
Y0059100R000J0L Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 5.6V 500MW MICROMELF
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80
DIODE GEN PURP 600V 1.6A DO220AA
ADJ PWR RES 10 OHM 600W CHAS MT
DIODE ZENER 39V 500MW DO214AC
DIODE SCHOTTKY 90V 1.5A DO214AC
Product Specifications:
MfrPart.: Y0059100R000J0LMfr: Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)Description: TRIMMER 100OHM 0.75W PC PIN SIDEProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer PotentiometersPackage: BulkSeries: Accutrim™1285GPartStatus: ActiveResistance: 100 OhmsPower(Watts): 0.75W, 3/4WTolerance: ±5%TemperatureCoefficient: ±5ppm/°CNumberofTurns: 26AdjustmentType: Side AdjustmentResistiveMaterial: Metal FoilMountingType: Through HoleTerminationStyle: PC PinsY0059100R000J0L | Vishay | NHE Electronics