SIT8208AI-32-18E-16.368000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-32-18E-16.368000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-32-18E-16.368000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 16.368 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AI-32-18E-16.368000 | SiTime | NHE Electronics